Jak, będąc kobietą, matką, córką, żoną - żyć, pracować i nie zwariować..
Blog > Komentarze do wpisu

Zwątpienie i wiara

W poszukiwaniu rozwiązania swoich problemów duchowych i zdrowotnych jednocześnie, chwytałam się książek, które miałam nadzieję, pomogą mi nabrać lepszego spojrzenia na otaczającą mnie rzeczywistość i mnie samą. Niektóre z nich nawet zawierały pewne wskazówki, jak zmienić siebie, wzmocnić poczucie swojej wartości i nabrać wiary w siebie.

Usiadłam w sypialni z zeszytem na kolanach i ołówkiem w ręku. Podzieliłam kartkę na pół. Po jednej stronie zapisałam moje mocne strony, po drugiej słabe. Tych mocnych było więcej, ale te słabe jakby bardziej treściwe. Potem wypisałam te obszary, które powinnam poprawić, nad którymi chcę popracować. Dużo tego wyszło i nos opadł mi trochę na kwintę. Porozmawiałam o tym z przyjaciółka, która trzeźwo spojrzała na moje bazgroły i skwitowała krótko:

- Po co skupiasz się nad tym czego nie masz i kim nie jesteś? Myślisz, że są ludzie idealni? Nie ma! Piszesz o obszarach do poprawy które hamują twój rozwój, a jako mocne strony wskazujesz umiejętności, dzięki którym już osiągnęłaś sukces! Skup się na tym co masz, wiesz i umiesz! Nie myśl i nie zastanawiaj się nad tym czego nie masz, czego ci brakuje, bo to właśnie będziesz do siebie przyciągać... - Kolejny raz przypomniała mi o tym co już wiem.

O tym że nasze myśli tworzą naszą przyszłość. Im dłużej i bardziej skupiam się na rzeczach dobrych i pięknych, tym więcej ich dostaję. A im częściej roztrząsam braki, niedoskonałości, problemy, to też je dostaję..

Niestety jako społeczeństwo jesteśmy skażeni narzekaniem od maleńkości. Utyskiwaniem na rząd, na kościół, na ceny, na inne kraje, na pogodę, na sąsiadów, na wszystko wokół..

Zmuszona do podróży komunikacją miejską posłuchałam sobie o czym rozmawiają ze sobą ludzie. Koszmar. Tylko narzekają..

środa, 13 lutego 2013, noelly.m

Polecane wpisy

Komentarze
2013/02/14 21:46:32
Niby taka oczywista prawda, a tak często o tym zapominamy! Dobrze przypomnieć sobie o czymś tak ważnym i prostym w ferworze dnia codziennego:) dzieki!
-
2013/02/18 21:47:25
To prawda, zbyt często zapominamy i pozwalamy się otumaniać negatywnym myślom, które zabierają nam siły i chęć do działania.